Wpisy z kategorii: SKOK:

Artykuły z kategorii: SKOK. Wszystko o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo Kredytowych: SKOK Stefczyka, Skok Chmielewskiego, SKOK Kopernika. Usługi e skok, lokaty, pożyczki gotówkowe. Znajdź najbliższy SKOK w swoim mieście!

Nadzór bankowy przejął pełną kontrolę nad dwoma SKOK-ami!

2013/08/02 o 18:17

W połowie ubiegłego tygodnia pisałem o kwartalnym raporcie na temat Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych (patrz: http://www.finansomania.net/skok/skoki-raport). Dane zawarte we wspomnianym opracowaniu wskazują, że sytuacja poszczególnych SKOK-ów jest bardzo zróżnicowana. Wśród nich można znaleźć zarówno podmioty o zadowalającej kondycji finansowej jak i potencjalnych bankrutów. W tym kontekście warto przypomnieć, że pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku dziewiętnaście kas miało ujemną wartość kapitału własnego. Taki niedobór kapitału jest jednym z symptomów rychłej upadłości. Fatalna sytuacja finansowa kilkunastu SKOK-ów już przed tygodniem zwiastowała odpowiedź ze strony nadzoru bankowego. Reakcja KNF-u była bardzo szybka. W ubiegły czwartek  wprowadzono nadzór komisaryczny do SKOK-u im. św. Jana z siedzibą w Rumii. Dziś ten sam los spotkał inną kasę. Mowa o SKOK-u „Wspólnota” w Gdańsku … (więcej…)

SKOK-i: kolejny raport i kolejne kontrowersje

2013/07/28 o 20:37

Pod koniec bieżącego tygodnia Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała kolejny raport na temat sytuacji Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Czerwcowa analiza kondycji SKOK-ów wzbudziła spore emocje. W kilka dni po publikacji tego dokumentu rozpętała się medialna burza. Aktywnie uczestniczyli w niej przedstawiciele Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Osoby reprezentujące SKOK-i twierdziły, że raport KNF-u za 2012 rok jest nierzetelny. Podobne zarzuty pojawiły się po publikacji najnowszej analizy, który dotyczy pierwszego kwartału 2013 roku. Z uwagą przyjrzałem się zarówno wspomnianemu opracowaniu Komisji Nadzoru Finansowego, jak i obiekcjom SKOK-ów ... :) (więcej…)

SKOKi będą udzielać kredytów hipotecznych

2012/10/24 o 14:14

Wszystko wskazuje na to, że SKOKi staną się jeszcze większą konkurencją dla banków niż były dotychczas. Dzięki objęciu ich obowiązkowym nadzorem finansowym oraz dostosowaniu charakteru ich działalności do wymagań nowego prawa, oferta SKOKów zostanie poszerzona chociażby o kredyty hipoteczne. Dotychczas kredyty pod zastaw hipoteki dostępne były jedynie w bankach. (więcej…)

Kasa Stefczyka bez opłaty za przystąpienie w Dni Otwarte

2012/07/16 o 14:39

Kasa Stefczyka to największy z polskich SKOKów. W swojej ofercie ma produkty niejednokrotnie bardziej konkurencyjne niż banki komercyjne. Dla wielu potencjalnych klientów przeszkodą jest jednak wysoki koszt zapisania się do Kasy. W aktualnej promocji trwającej do końca wakacji można zostać członkiem Kasy prawie za darmo. (więcej…)

Najwyżej oprocentowane lokaty w SKOK Wesoła, SKOK Wołomin i Kasie Stefczyka

2012/06/06 o 10:02

Oprocentowanie produktów depozytowych w SKOKach nie odbiega wiele od tego, co oferują nam aktualnie banki. Jednak zdarzają się lokaty, na których członkowie kas mogą zarobić naprawdę sporo. Poniżej prezentujemy najlepsze lokaty w popularnych kasach oszczędnościowych, w przypadku których oprocentowanie nominalne w skali roku przekracza nawet 8%. (więcej…)

Pożyczki w SKOK Wesoła – wielka wyprzedaż

2012/02/06 o 14:01

Kasa Spółdzielcza SKOK Wesoła, pod hasłem „Wielkiej wyprzedaży Pożyczek" promuje tanią i szybką pożyczkę do 10 tysięcy złotych  dla wszystkich, którzy wykazują minimum zdolności kredytowej. Pieniądze z pożyczki w SKOK Wesoła można przeznaczyć na remont, rodzinny wyjazd na narty, czy inny dowolnie wybrany cel. (więcej…)

Kasy Spółdzielcze pod nadzór KNF – czy to dobrze czy źle?

2012/01/16 o 12:20

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Kasy Spółdzielcze mogą trafić pod nadzór bankowy i zakwestionował tylko dwa przepisy ustawy, które nie mają istotnego znaczenia w odniesieniu do jej całości. Jeśli Prezydent od razu podpisze ustawę, SKOKi już wkrótce zaczną podlegać Komisji Nadzoru Finansowego, jeśli prześle ustawę do poprawki, to cały proces odwlecze się nieco w czasie. (więcej…)

Ile kosztuje członkostwo w SKOK?

2012/01/02 o 10:51

Członkostwo w SKOK, czyli kasach spółdzielczych nadaje członkom wiele przywilejów. Aby móc z nich skorzystać osoby zainteresowane zostaniem członkiem kasy spółdzielczej muszą dopełnić kilku prostych formalności w dowolnym oddziale i ponieść z tego tytułu pewne koszty, które na szczęście nie są zbyt wygórowane. (więcej…)

Pożyczki w SKOK – Superkonsolidacja w Kasie Stefczyka

2011/09/13 o 09:55

Jeśli spłacasz kredyty zaciągnięte niegdyś na cele mieszkaniowe, a miesięczne raty poważnie nadwyrężają domowy budżet, to warto bliżej przyjrzeć się ofercie pożyczki w SKOK. Superkonsolidacja w Kasie Stefczyka, o której mowa, pomoże odciążyć  twój portfel. (więcej…)

Najlepsza lokata jednodniowa – Lokata Korzystna w SKOK Stefczyka

2011/07/05 o 13:10

Nareszcie widać gołym okiem, że oprocentowanie lokat terminowych ruszyło z miejsca i to we właściwym kierunku. Codziennie pojawiają się promocje atrakcyjnie oprocentowanych lokat. Zarówno banki jak i klienci chcą wykorzystać ostatnie miesiące przed powrotem Podatku Belki. Dlatego najlepiej sprzedają się obecnie lokaty o krótszych terminach zapadalności, od których odsetki kapitalizowane są każdego dnia. Najkrótszy termin mają oczywiście lokaty jednodniowe. Gdzie ich szukać? Najlepsza lokata jednodniowa z automatycznym odnawianiem  na wybrany okres, to obecnie Lokata Korzystna w SKOK Stefczyka. (więcej…)


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Strona, którą teraz przeglądasz wykorzystuje pliki cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Cel ich wykorzystywania opisany jest w polityce prywatności.
+