W bankowości też można kupować grupowo!

2016/03/23 o 14:09

Platformy zakupów grupowych zyskały już dużą popularność wśród osób kupujących np. odzież lub bilety na wydarzenia kulturalne. Jedna z polskich firm, postanowiła wypróbować podobny pomysł na rynku bankowym. Dzięki platformie Ybanking można uzyskać lepsze warunki produktów bankowych (np. oprocentowanie rocznej lokaty wynoszące 5,10%).

 

Wielu internautów korzysta z popularnych platform zakupów grupowych (np. Groupon.pl, Okazik.pl) albo przynajmniej zna zasady działania takich serwisów. Dotychczas pomysł zakupów grupowych, nie był testowany w przypadku bankowości. Ta sytuacja zmieniła się wraz z wejściem na rynek innowacyjnej platformy Ybanking. Jej klienci mogą liczyć na znacznie lepsze warunki produktów bankowych (np. wyższe oprocentowanie lokat lub zredukowane odsetki kredytów). Propozycja Ybanking jest interesująca nawet dla osób, które niezbyt często korzystają z oferty banków. Dlatego postanowiliśmy opisać zasady działania zakupów grupowych w bankowości.

Platforma Ybanking tylko łączy klientów i nie zastępuje banku …
Na wstępie warto wyjaśnić, że platforma Ybanking jest narzędziem, które służy do łączenia klientów banku w większe grupy. Dzięki temu bank zaoszczędzający na kosztach dystrybucji i reklamy, może zaoferować lepsze warunki lokat lub kredytów. Platforma Ybanking nie zastępuje banku podczas świadczenia usług, a jej rola ogranicza się tylko do dystrybucji produktów i wypłacania premii dla użytkowników. Wszystkie osoby korzystające z Ybanking mają gwarancję ochrony danych osobowych oraz finansowych i nie posiadają wzajemnych zobowiązań. Platforma Ybanking jest prowadzona przez spółkę akcyjną (Yfin S.A.) zarejestrowaną w Polsce. Ta forma prawna i kapitał zakładowy spółki (200 000 zł) wzbudza zaufanie.

fb_background v8
Osoba korzystająca z Ybanking obecnie ma do wyboru kredyty gotówkowe oraz lokaty. Już sam zakup jednego z tych produktów jest premiowany. Przykładowo oprocentowanie półrocznej lokaty z BOŚ Banku wzrasta z 2,8% do 2,9% dzięki premii do odsetek, którą wypłaca Ybanking. Posiadacze kredytów w ramach premii mogą liczyć na zwrot części odsetek. Warto podkreślić, że Ybanking oferuje standardowe i wypróbowane produkty bankowe, które są „ulepszane” dzięki dodatkowej premii. Dlatego nie może być mowy o jakichś „haczykach” albo chwilowych ofertach.
Znacznie większa premia od Ybanking jest wypłacana, gdy dojdzie do połączenia kredytów i depozytów w sieci znajomych. Użytkownik platformy otrzyma dodatkowy bonus jeśli wybrał kredyt lub lokatę, a jeden z jego znajomych zakupił przeciwstawny produkt (przykład: Pan Jerzy posiada kredyt, a jego znajoma Pani Anna wpłaciła środki na lokatę). Dodatkowa premia za połączenie (średnia dla lokaty i kredytu) jest naliczana z uwzględnieniem pokrytego salda (przykład: pokryte saldo dla kredytu na 10 000 zł i lokaty 50 000 zł wynosi 10 000 zł). Od pokrytej kwoty zostanie naliczona taka sama premia dla kredytobiorcy i deponenta (przykład: premia za połączenie dla kredytu 2,00%, premia za połączenie dla lokaty 1,50% (średnia premia: 1,75%) – kredytobiorca otrzyma roczny zwrot o wartości 1,75% kredytu, a posiadacz lokaty będzie miał oprocentowanie wyższe o 1,75 punktu procentowego). Platforma Ybanking pozwala na wykorzystanie wielu połączeń między znajomymi. Dzięki temu, można zmaksymalizować wysokość premii, które są naliczane w każdym miesiącu. Co ważne, Ybanking nie wymaga zakupu przeciwstawnych produktów w tym samym czasie. Możliwe jest też premiowane korzystanie z oferty różnych banków (przykład: Pan Jerzy posiada kredyt w Banku SMART, a jego znajoma Pani Anna wpłaciła środki na lokatę w BOŚ Banku). Znajomi z Facebooka mogą skorzystać z opcji automatycznego naliczania premii.

Uzyskanie korzyści na poziomie 500 zł – 1000 zł rocznie nie jest trudne
Premie związane z połączeniami produktów (do 3,5%), są znacznie wyższe od premii za zakup. Dlatego umiejętne wykorzystanie sieci znajomych pozwala na osiągnięcie korzyści, które są trudno dostępne w przypadku tradycyjnych promocji bankowych (np. moneybacków). Zgodnie z obliczeniami Ybanking, osoba posiadająca oszczędności na poziomie 6500 zł i kredyt gotówkowy o wartości 18 000 zł, w ciągu roku może zarobić 528 zł (44 zł/m-c). Analogiczny zysk dla klienta przechowującego 3500 zł oszczędności i spłacającego kredyty (42 000 zł), wynosi 63 zł miesięcznie (756 zł rocznie). Spore korzyści dzięki Ybanking, osiągną również osoby stroniące od kredytów. Posiadacz oszczędności wynoszących 185 500 zł, przez rok może dodatkowo uzyskać 2652 zł w formie premii do odsetek.
Ciekawe jest to, że budowanie sieci znajomych jest rozłączone w czasie od momentu zakupu produktów. Można zbudować sieć znajomych, a potem im więcej osób z sieci kupi produkt, tym wyższe będą premie. Połączone osoby korzystają z banków tak jak wcześniej, niezależnie od siebie i poufnie, tylko na lepszych warunkach. 

Ile można zarobić zakładając eKonto w mBank?
Nowi klienci zyskują najwięcej - te słowa znajdują pełne potwierdzenie w najnowszej akcji promocyjnej mBanku "Poczuj, jak dobro do Ciebie wraca". Osoby, które założą eKonto w mBanku zyskają kilkadziesiąt złotych ...
Czytaj więcej
Alior Sync – nadciąga rewolucja w bankowości
Jeszcze kilkanaście lat temu na polskim rynku nie działał żaden bank internetowy. Rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i obecnie bez przeszkód możemy wybierać spośród wielu tego typu ofert. Ale ...
Czytaj więcej
Alior bank reklamuje się hasłem „wyższa kultura bankowości". Niestety, na rozmaitych forach internetowych pojawiają się o tym banku opinie niepochlebne. Większość z nich dotyczy jednak nie obsługi klienta, ale formy ...
Czytaj więcej
Kredyt studencki – czy można na nim zarobić?
Nie wszyscy studenci wiedzą, że z racji posiadania ważnej legitymacji studenckiej są uprawnieni do zaciągnięcia jednego z najlepszych kredytów na rynku, mowa o kredycie studenckim. Według zamysłu ...
Czytaj więcej
Ile można zarobić zakładając eKonto w mBank?
Alior Sync – nadciąga rewolucja w bankowości
Alior Bank – wyższa kultura bankowości a opinie
Kredyt studencki – czy można na nim zarobić?